Jedeme v tom s vámi 2015:

projekt Asistence, o.p.s. a osobností firemního a veřejného života
na podporu lidí s postižením

 

Jak to funguje?

Osobnostem zprostředkujeme několikahodinovou zkušenost člověka s postižením. Posedíme je do vozíku a s pomocí osobní asistence pojedou, kam právě potřebují: na schůzku, úřad, oběd, domů či za zábavou.

Průvodcem při tom všem bude Jakub Neubert, který pracuje v Asistenci jako instruktor asistentů a sám asistenty během celého dne potřebuje.

 

Co je naším cílem?

Projekt Jedeme v tom s vámi 2015 bude od dubna do listopadu zahrnovat celkem 20 jízd. Naším cílem je zprostředkovat lidem vlastní zkušenost a podpořit tak nutné systémové změny: současný maximální příspěvek na péči pro lidi s nejtěžším postižením stačí přibližně na 4 hodiny osobní asistence denně a to je zoufale málo.

Je nutné změnit systém a právě o to v projektu Jedeme v tom s vámi 2015 jde!

 

Čeho jsme v minulosti dosáhli?

Projektu Jedeme v tom s vámi se v letech 2007-2014 zúčastnilo několik set lidí. Kromě generálních ředitelů významných firem se na vozíku projela také moderátorka Lucie Výborná, herec Jaroslav Dušek, ekonom Tomáš Sedláček, či novinář Jindřich Šídlo.

 

Spolu s širokou řadou dalších aktivit se podařilo dosáhnout reálného výsledku, kterým je platná Koncepce pro Prahu bez bariér do roku 2025. Jděte se podívat na stanice metra Můstek, Anděl, I. P. Pavlova, nebo čerstvě na zastávky tramvají v Holešovicích. Aktivní občanská společnost má smysl!

 

Proč byste se měli zúčastnit?

Termín a trasu cesty předem domluvíme podle Vašich možností.
Pochopíte, co to znamená žít s osobním asistentem.
Poznáte zblízka bariéry ve veřejném prostoru.
Pomůžete měnit nepříznivou situaci lidí s celodenní potřebou asistence.
Z Vaší cesty vznikne několikaminutové video, které umístíme na web www.jedeme2015.cz a sociální sítě Asistence, o.p.s.